MĒS
​JŪS REDZAM

Palīdzēsim tiem, kurus ikdienā neredzam.

 

Gadgets komanda no visas sirds pateicas par uzticību un iespēju visiem mūsu draugiem un partneriem, ar kuriem kopā šajā sarežģītajā laikā esam strādājuši.
Šajos svētkos kopā no Gadgets un mūsu partneriem esam nolēmuši dāvāt iespēju tiem, kam tā ir ļoti nepieciešama.

Par ziedojumu.

 

Ikdienā bieži vien neaizdomājamies – cik gan dažādi mēs visi esam.
Mūsu vidū ir pasakaini dziedātāji, meistarīgi sportisti, spoži domātāji, apbrīnojami vecāki, noslēpumaini klusētāji, cītīgi sava darba darītāji un daudzi citi absolūti brīnišķīgi cilvēki.

Bieži vien mēs viņus satiekam pavisam nejauši – tramvajā, kādā koncertā vai bērnu laukumā.

Bet ir tādi, kurus mēs satiekam pavisam reti. Jo viņi nav iespēju būt ar mums, jo mūsu radītā vide viņiem devusi vien vērotāja lomu.

Videi nevajadzētu kļūt par ierobežojošu faktoru neviena cilvēka dzīvē. Mēs visi kopā esam tik brīvi, cik brīvs ir katrs no mums.

Ziedot.lv kampaņas ietvaros visi kopā sniegsim tiešu atbalstu cilvēku pamatvajadzībām - ēku pieejamības nodrošināšanai un tehnisko palīglīdzekļu iegādei. Ēkām nepieciešami pandusi jeb uzbrauktuves, pacēlāji, lai cilvēks var pārvietoties vairāku stāvu namos, paša mājokļa pielāgošana, piemēram, iebraukšana vannasistabā, atbalsta ierīces cilvēka iecelšanai un izcelšanai no vannas, pielāgotas izlietnes un podi, gultas ar pacēlājiem. No tehniskajiem palīglīdzekļiem lūdz atbalstu individuāli izgatavotām ortozēm, protēzēm, ko valsts neapmaksā vai apmaksā ļoti mazu daļu. Nedzirdīgiem un neredzīgiem cilvēkiem vajadzīgs asistents, kā arī pielāgotas tehnoloģijas un datorprogrammas.

Statistika liecina, ka Latvijā ar invaliditāti sadzīvo katrs desmitais jeb vairāk nekā 203 tūkstoši cilvēku, tostarp vismaz 36 tūkstošiem ir ierobežotas pārvietošanās spējas, gandrīz 3 tūkstošiem ir dzirdes traucējumi un vairāk nekā 10 tūkstošiem – redzes traucējumi. Katru gadu šim skaitam ir tendence pieaugt. Tajā pat laikā vides pieejamība, tostarp publisko ēku un infrastruktūras pielāgošana, ir kritiski zema. Labklājības ministrijas pētījumā secināts, ka cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem pieejami tikai 8% valsts vai pašvaldību institūciju ēku. Vides pieejamība nav nodrošināta 80% sporta būvju un 2/3 publisko pasākumu zālēs.

 

Esam pārliecināti, ka pat neliels atbalsts dos jaunas iespējas tiem, kam tās ir bijušas liegtas.
Un tas, ka arī jūs esat pielikuši savu atblastu šādam mērķim, padarīs svētku noskaņu vēl siltāku.

Mierpilnus un sirsnīgus Jums šos svētkus!

Arturs, Uģis, Jānis.